Logotyp krajowe dni pola z datą rozpoczęcia imprezy 3-5 czerwca 2023
Logotyp krajowe dni pola z datą rozpoczęcia imprezy 3-5 czerwca 2023
Zwiedzającym dziękujemy za przybycie!

Strefa Energii dla Rolnictwa

Wśród wielu tematów proponowanych rolnikom podczas IV Krajowych Dni Pola Sielinko 2023 będzie również Strefa Energii dla Rolnictwa, gdzie zainteresowani będą mogli uzyskać wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii, biogazu czy zielonego wodoru.

Dach z instalacją paneli fotowoltaicznych

Rozmowy z ekspertami

Podczas Krajowych Dni Pola rolnicy będą mieli okazję do zapoznania się z ofertami firm, instytucji i organizacji zaopatrujących polskie rolnictwo w nowoczesne rozwiązania technologiczne i organizacyjne. Dodatkowo, będą możliwość porozmawiania z ekspertami o energii stosowanej w gospodarstwach rolnych.

Strefa Energii dla Rolnictwa w mediach

Energooszczędne rozwiązania w gospodarstwie

W strefie poświęconej energii dla rolnictwa zostaną zaprezentowane nowoczesne rozwiązania w zakresie odnawialnych źródeł energii, pomp ciepła, magazynów energii oraz energooszczędnych technologii. Zainteresowane osoby będą mogły również uzyskać informacje na temat wykorzystania surowców rolniczych do produkcji biomasy i biogazu, a także poznać zastosowanie zielonego wodoru.

– Zaprezentujemy odwiedzającym szeroką ofertę instalacji i urządzeń działających w oparciu o odnawialne źródła energii. Pokażemy możliwości wykorzystania biomasy i biogazu ze źródeł naturalnych, porozmawiamy również z rolnikami o energii dla rolnictwa, między innymi o tym, jak czytać faktury za energię elektryczną i jak pozyskać fundusze na nowe instalacje – mówi Ewa Kwapich, koordynator Strefy Energii dla Rolnictwa..

 

Bezpłatne doradztwo

Do dyspozycji rolników będą także fachowcy, którzy opowiedzą o sposobach oszczędzania energii, a także udzielą bezpłatnych porad dotyczących działań wspierających obniżanie kosztów energii oraz możliwości dofinansowania inwestycji w zieloną energię dla gospodarstw rolnych.

Ciekawym punktem dla odwiedzających będzie również kolekcja roślin energetycznych, które zostały zgromadzone w Sielinku. Zainteresowani będą mogli zapoznać się z ich zastosowaniem w rolnictwie.

Sobota, 3 czerwca

9:00 – 17:00 – Nowoczesne rozwiązania w zakresie odnawialnych źródeł energii, pomp ciepła, magazynów energii oraz energooszczędnych technologii; informacje na temat wykorzystania surowców rolniczych do produkcji biomasy i biogazu; prezentacja instalacji i urządzeń działających w oparciu o odnawialne źródła energii; udzielanie porad jak czytać faktury za energię elektryczną i jak pozyskać fundusze na nowe instalacje; mobilny punkt edukacyjny „H2Wielkopolska Showroom”

9:30 – 16:30 – Konkurs „Zielona energia - koło wiedzy”

Niedziela, 4 czerwca

9:00 – 17:00 – Nowoczesne rozwiązania w zakresie odnawialnych źródeł energii, pomp ciepła, magazynów energii oraz energooszczędnych technologii; informacje na temat wykorzystania surowców rolniczych do produkcji biomasy i biogazu; prezentacja instalacji i urządzeń działających w oparciu o odnawialne źródła energii; udzielanie porad jak czytać faktury za energię elektryczną i jak pozyskać fundusze na nowe instalacje

9:30 – 16:30 – Konkurs „Zielona energia - koło wiedzy”