Logotyp krajowe dni pola z datą rozpoczęcia imprezy 3-5 czerwca 2023
Logotyp krajowe dni pola z datą rozpoczęcia imprezy 3-5 czerwca 2023
Zwiedzającym dziękujemy za przybycie!
Na zdjęciu pomieszczenie starosty kościańskiego. Starosta, razem z wójtem Kościana i wicedyrektor WODR siedzą przy stole i podpisują list intencyjny o współpracy.

Do grona partnerów Krajowych Dni Pola Sielinko 2023 dołączyły powiat kościański i gmina Kościan. To kolejne samorządy, które w czerwcu pojawią się w Sielinku na największym wydarzeniu rolniczym w Polsce, organizowanym przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Alicja Stachowiak, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu podpisała list intencyjny o współpracy przy organizacji i promocji Krajowych Dni Pola ze starostą kościańskim Henrykiem Bartoszewskim oraz wójtem gminy Kościan Andrzejem Przybyłą.

– To dla nas ważne, że wielkopolskie samorządy chcą uczestniczyć w Krajowych Dniach Pola w Sielinku. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze lepiej zaprezentować Wielkopolskę, nasze tradycje i dokonania przed odwiedzającymi z całej Polski – mówi Alicja Stachowiak.
I dodaje: – Krajowe Dni Pola to wydarzenie przeznaczone zarówno dla rolników, jak i mieszkańców okolicznych wsi i miast, którzy chcieliby lepiej poznać polskie rolnictwo. Ponadto jest to także szansa, by lepiej poznać wielkopolską tradycję i kulturę, dlatego zapraszamy do odwiedzin wszystkich chętnych.

Na Krajowych Dniach Pola pojawi się wspólne stanowisko powiatu oraz gminy. Ponadto, podczas wydarzenia będzie można wysłuchać występu zespołów ludowych z tamtego rejonu.

Droga do Sielinka na Krajowe Dni Pola

Kliknij aby zobaczyć drogę z Kościana do Sielinka w serwisie Google Maps